Frezy do paznokci: do czego służą? Poznaj rodzaje frezów do paznokci

Frezy do paznokci: do czego służą? Poznaj rodzaje frezów do paznokci

Niezbędnym urządzeniem w każdym salonie stylizacji paznokci jest frezarka, która ułatwia i przyspiesza pracę stylisty. Posiada wymienne frezy, które wykorzystywane są zarówno przy zabiegach manicure, jak i pedicure. 

Do czego służą frezy do paznokci? 

Komplet frezów do paznokci to ‘must have’ w każdym salonie kosmetycznym.  W zależności od kształtu, wielkości, materiału, z których są wykonane, mają różne przeznaczenie. Służą do wygładzania płytki paznokcia. Pomocne są także w nadawaniu kształtu paznokciom, usuwaniu starej stylizacji akrylowej, hybrydowej czy żelowej oraz w usuwaniu skórek i odcisków.

Z jakich materiałów są wykonane frezy do paznokci? 

Frezy do paznokci różnią się między sobą ze względu na zastosowany materiał. Najczęściej używane są frezy diamentowe. Wykonane są z twardego materiału, co gwarantuje ich niezawodność. Diamentowe frezy do paznokci spełniają wiele funkcji.

Najczęściej używa się ich do ściągania hybryd, żelu i akrylu. Świetnie usuwają skórki i wszelkie zrogowacenia. Obroty frezarki powinny zostać odpowiednio dopasowane do diamentowego frezu. 

Równie cenione przez stylistów są frezy ceramiczne. Ich ogromną zaletą jest to, że nie nagrzewają się i nie przenoszą ciepła. Dzięki temu zapewniają długą i wydajną pracę podczas zabiegów stylizacyjnych (m.in. przy pozbywaniu się lakieru hybrydowego, żelu). Ceramiczne frezy do paznokci są niezwykle mocne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można je bezpiecznie dezynfekować i sterylizować w autoklawie. 

Dostępne są również frezy karbidowe, wykonane z węglika spiekanego. Wyróżniają się tym, że mają specjalne żłobienia i można ich używać zarówno na sucho, jak i na mokro w celu  pozbycia się starej stylizacji paznokci, zmatowienia płytki, opracowania skórek. Frezy do paznokci z karbidu przeznaczone są do profesjonalnego użytku przez stylistki paznokci. Trzeba wiedzieć, jak się nimi posługiwać – nieprawidłowe użytkowanie może spowodować uszkodzenie naturalnej płytki paznokcia. 

Jakie są rodzaje frezów do paznokci? 

Ze względu na ich kształt, frezy dzielimy na pięć rodzajów, a te różnią się między sobą wielkością i stopniem gradacji.

  • Spiczaste frezy do paznokci stosowane są do usuwania masy (m.in. lakieru hybrydowego, żelu, akrylu) z trudno dostępnych miejsc, czyli w okolicach skórek. Należy obchodzić się z  nimi bardzo ostrożnie. 
  • Stożkowe frezy do paznokci są najlepsze do nadawania pożądanego kształtu paznokci oraz opracowywania skórek. Z ich pomocą można również idealnie zmatowić płytkę paznokcia. 
  • Frezy do paznokci w kształcie walca są świetne do pozbycia się stylizacji żelowych, hybrydowych i akrylowych oraz do skracania wolnego brzegu. Ułatwiają także pracę przy wale paznokciowym.
  • Frezy w kształcie łezki przydają się, aby w szybki sposób usunąć i podnieść skórki, tworząc tzw. kieszeń dla lakieru.
  • Frezy w kształcie kulki świetnie radzą sobie z usunięciem nadmiaru skóry oraz wygładzeniem wału paznokciowego.

Kolorowe frezy do paznokci. Co się za tym kryje?

Frezy oznakowane są kolorami, które określają ich gradację. Jak przedstawia się ten podział?

  • żółty - bardzo drobny (frez najdelikatniejszy),
  • czerwony - drobny,
  • niebieski - średni,
  • zielony - gruby,
  • czarny - bardzo gruby,
  • różowy - najgrubszy (frez najostrzejszy).

W niektórych przypadkach możemy spotkać frezy z paskami w dwóch kolorach. Mamy wówczas do czynienia z gradacją pośrednią. Pozwala to na dokładniejsze dopasowanie mocy frezu do konkretnego zadania. 

Trzeba pamiętać, aby kolor frezu do paznokci dopasować do czynności, jaka będzie wykonywana podczas stylizacji paznokci. 

Jak dbać o frezy, aby służyły jak najdłużej?

Utrata trwałości, czy nawet rdzewienie, to skutek nieprawidłowej konserwacji frezów.

Możesz tego uniknąć, przestrzegając poniższych zasad:

  • dobierać odpowiednie  środki dezynfekujące
  • nie moczyć długo w roztworze dezynfekującym
  • unikać  zbyt wysokiej temperatury podczas sterylizacji w autoklawie
  • prawidłowo przechowywać frezy w sterylnych opakowaniach

Szukasz odpowiednich frezów? Znajdziesz je w ofercie produktów marki Yokaba: FREZY.

Komentarze

Zostaw odpowiedź